Чернігівські студенти вчились якісно змінювати міські простори

02 СЕРПНЯ 2024, 18:40

899

Чепурний Арсен

Чернігівські студенти вчились якісно змінювати міські простори

Про тактичний урбанізм говорили у чернігівському центрі стартапів та інновацій «Перемога». Це – можливість для відбудови та якісної модернізації міського середовища невеликими силами та коштами. Два дні студенти навчались, щоб змінити площу біля центру стартапів.

"Ми на основі урбаністичного аналізу із запитів громадян, користувачів простору, на основі проблем, які в них виникають намагались вирішити ці питання методами тактичного урбанізму. Ми на фліпчартах накидали ці проблеми, накидали, як ми можемо їх вирішити, почали замальовувати різні ідеї концептуальні. І під кінець дня сформували хмару малюнків", - каже Олександ ЦУПОР, архітектор.

Олександ ЦУПОР, архітектор

Олександ ЦУПОР

Тактичний урбанізм – надзвичайно популярний у світі, бо дозволяє швидко та відносно дешево модернізувати міські простори.

"Тактичний урбанізм взагалі стає загальноприйнятим світовим трендом, але в Україні досить мало хороших кейсів. Але цей підхід – дуже актуальний для України, для нашого міста з багатьох аспектів. Тому нам було дуже принципово, символічно зробити приклад від центру стартапів та інновацій «Перемога», який є частиною НУ «Чернігівська Політехніка» і методами тактичного урбанізму швидко і дешево покращити якість нашого публічного простору, цієї студентської площі, яка має багато проблем, починаючи від відсутності тіні, відсутності інфраструктури, хаотичного паркування, поганої якості покриття, бар’єрів", - пояснює Сергій БЕЗБОРОДЬКО, керівник ГО «ЕКО МІСТО».

Сергій БЕЗБОРОДЬКО, керівник ГО «ЕКО МІСТО»

Сергій БЕЗБОРОДЬКО

Студенти відмічають: важливо перед будь-якими змінами поцікавитись, що хотіли би змінити місцеві жителі.

"Я думаю, архітекторам важливо проводити дослідження як території, де вони будуть щось проводити, так і питати у людей: для чого їм взагалі ця територія, що вони хотіли би тут робити, чим займатися тут, знати, як би їм було цікаво проводити тут час свій вільний", - каже Катерина АРЛАНЦЕВА, студентка НУ «ЧЕРНІГІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА».

Катерина АРЛАНЦЕВА, студентка НУ «ЧЕРНІГІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»

Катерина АРЛАНЦЕВА

Такі проєкти допомагають майбутнім архітекторам краще бачити, що можна якісно змінити у рідному місті.

"Коли  тепер ходжу по місту, аналізую, що і як виглядає. Як би це можна було змінити, як би це було цікаво людям. Аналізую, що де поряд знаходиться. Наприклад, поряд з якимось парком, який занедбаний, які люди там ходять чим вони там займаються у більшості і що можна було корисного там зробити і цікавого запропонувати", - розповіла Інна ДОМОЦЬКА-ШЕЙКО, студентка НУ «ЧЕРНІГІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА».

Після проведеного теоретичного дослідження учасники воркшопу перейшли до проєктування малих архітектурних форм і макетування. Створення макету дуже важлива, адже визначає загальний вигляд і функціональність простору. Зміни допоможуть залучити до відбудови інвестиції та нових людей, кажуть організатори воркшопу.

"Це потенційні нові учасники, можливо, нові круті компетенції. Друге – це гарні кадри для потенційних донорів, для потенційної спільноти України", - каже Олексадр ЦУПОР.

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Агенти ГРУ працювали в Чернігові

08 ВЕРЕСНЯ 2024, 21:04

Вiдео

Підприємство Чернігівщини з виробництва пожежних машин щороку випускає нові моделі

08 ВЕРЕСНЯ 2024, 20:10

Збирав інформацію про ЗСУ для ворога: провину визнав і пішов на угоду зі слідством

08 ВЕРЕСНЯ 2024, 18:14

Виростила сама: сині дамські пальчики та білий оригінал

08 ВЕРЕСНЯ 2024, 17:17

Яна Дуда: «Він  звичайна дитина, якщо не бачити  ніг»

08 ВЕРЕСНЯ 2024, 16:26

Ветерани ЗСУ можуть безплатно вивчитися на монтажників

08 ВЕРЕСНЯ 2024, 15:57

Вiдео

На річках Чернігівщині зібрали вже більше 10 тон мертвої риби

08 ВЕРЕСНЯ 2024, 12:53

ТОП-переглядів